Czy powinienem skończyć z masturbacją?

Dzien dobry nie rozumiem dlaczego i nie daje mi to zyc inie umiem się skupic . Po ostatniej masturbacji przyszla mi na myśl taka rzecz ,ze z tym koniec ,koniec z tym uzależnieniem. Wczesniej robilem to przez ostatni tydzień 2 bądź raz dziennie jednak jak sobie powiedziałem w ostatni piątek ze już dość to czolem się dobrze jednak następnego dnia wszystko opadlo i zrobiłem to tylko nie wyobrażalnie dużo razy bo az chyba 6 Proszę mi powiedzieć dlaczego? Czy to jakies hormony albo cos w mózgu ?

Dzień Dobry Panu,

Masturbacja jest jak najbardziej w porządku, gdy aktualnie nie ma relacji intymnej partnerskiej.

Natomiast jeśli nawykowo i nadmiernie zajmuje Pana myśli i zmysły, to wskazana jest konsultacja z psychologiem, bądź seksuologiem, celem rozwiania obaw.
Być może jest to znany dla Pana sposób radzenia sobie z emocjami.

Życzę Panu tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej