Czy powinienem spróbować wznowić kurację lekiem Duac?

Nie mam możliwości konsultacji z lekarzem, dlatego piszę tutaj. Dermatolog zalecił mi lek Soolantra, a także Claritine, który brałem przez miesiąc. Potem miałem zacząć kurację lekiem Duac. Po jego zastosowaniu nasilił się u mnie trądzik pospolity i powstały, normalnie od jakiegoś czasu nie występujące bolące, duże krosty. Po odstawieniu leku stan się unormował. Dermatolog powiedział, że nie wie co się stało. Farmaceuta stwierdził, że organizm mógł się oczyszczać. Czy powinienem spróbować wznowić kurację lekiem Duac, czy całkowicie zaprzestać jego stosowania. Btw, jakie mogą być przyczyny takiego stanu? Uprzejmię informuję, iż nadal stosuję lek Soolantra i przyniósł on poprawę( nie mam czerwonych, piekących plam na twarzy). Stosuję dermokosmetyki: Emulsję Cetaphil EM i Kremy cetaphil intensywnie nawilżający DA Ultra i MD.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie ponownie udać się do lekarza dermatologa i kierować się jego zaleceniami .