Czy powinienem zgłosić się do lekarza?

Wiek 28 lat, mężczyzna. Mam takie objawy już ponad 2 tygodnie. Nic mi się nie chce, cały czas jestem przygnębiony, smutny, czasami się popłaczę bez powodu, nie mam apetytu na nic, problemy z zaśnięciem, nie mogę zasnąć. Jak mam iść do pracy, to mnie trzęsie od środka, zaraz głowa mnie zaczyna boleć. W pracy wszystko mnie denerwuje, ból żołądka, biegunka, nic mnie nie cieszy jak dawniej, omijam spotkania z z kolegami, jak ktoś dzwoni domofonem, to nawet go nie odbieram. Ze swoją dziewczyną nie mam o czym rozmawiać, ona mówi, a ja prawie cały czas milczę i myślę o wszystkim. Miałem wcześniej myśli samobójcze, że byłoby lepiej, jakby mnie nie było. Teraz w pracy wziąłem urlop na żądanie, bo nie chce mi się tam wracać. Nie wiem, co mam robić i do jakiego lekarza się zgłosić. Coś się dzieje ze mną i nie wiem co.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Utrzymujące się przez co najmniej 2 tygodnie obniżenie nastroju, płaczliwość, spowolnienie, zaburzenia koncentracji, zaniżona samoocena, brak apetytu, drażliwość, zaburzenia snu wskazują na zespół depresyjny.

Polecam Panu konsultację u lekarza psychiatry celem ustalenia rozpoznania oraz dalszych zaleceń. Może Pan skorzystać z wizyty w ramach praktyki prywatnej lub zgłosić się do najbliższej poradni zdrowia psychicznego. Nie potrzebuje Pan skierowania.

Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza - leki przeciwdepresyjne zaczynają działać po ok. 4-6 tygodniach stosowania. Nieleczone objawy mają tendencję do nasilania się, a średni czas trwania nieleczonej depresji to pół roku.

http://portal.abczdrowie.pl/czy-to-juz-depresja

http://portal.abczdrowie.pl/depresja-leczenie

Z pozdrowieniami