Czy powinienem zgłosić się do neurochirurga?

ma pytanie kilka lat temu miałem bardzo poważny wypadek na rowerze potłukłem sobie bardzo głowę miałem złamany nos całą twarz miałem pozdzieraną do krwi nie robiłem wtedy badania tak zwanego tomografem głowy całe zdarzenie miało miejsce na asfaldzie grudniową porą wypadek stał się 8 lat temu i do tego czasu cały czas czuje bule głowy zawroty głowy sztywnienie szyi lewej ręki oraz twarzy mam też uczucie rozpierania w głowie bądź ściskanie w głowie także pojawiają się niespodziewane drgawki ciemności przed oczami a zaznaczam że przed wypadkiem nigdy nie brałem leków na ból głowy nigdy nie miałem tych dolegliwości czułem się zawsze bardzo dobrze i właśnie pomyślałem zgłosić się z tym problemem do państwa bo nie wiem co mam robić a nic innego ki nie przychodzi do głowy tylko to żeby zgłosić się do neurochirurga i czy jest to taka konieczność bardzo proszę o szynką odpowiedź do usłyszenia

W pierwszej kolejności wskazana konsultacja neurologiczna. Neurolog po zbadaniu zdecyduje o konieczności wykonania badań dodatkowych takich jak tomografia komputerowa głowy lub rezonans magnetyczny głowy i pokieruje dalszym postępowaniem i leczeniem.

Pozdrawiam,
Magdalena Nowaczewska