Czy powinnam brać jakieś leki na uspokojenie?

Witam serdecznie . mam problem acmianowicie jak mierze cisnienie w domu to jest dobre 120, 130, 140 na 80 . wystarczy ze jak pojde do lekarza na kontrolne badania pojawiaja sie u mnie rumience na twarzy i cisnienie jest batdzo wysokie. Prosze mi pomoc co robic.. Czy brac cos na uspokojenie?

Lek. Bartłomiej Grochot

Należy zgłosić to lekarzowi. Najpewniej cierpi Pani na tzw. ,,nadciśnienie białego fartuch" [nieprawidłowo wysokie wartości ciśnienia spowodowane pomiarem w warunkach ochrony zdrowia].