Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam brać leki na przytycie?

Witam, przy wzroście 176cm ważę 55kg nie mogę przytyć wręcz odwrotnie waga leci w dół, choruję na Leśniowskiego-Crohna leczę się od października 2016 objawy się złagodziły jednak ciągle nic nie mogę przytyć. Martwi mnie ta waga codziennie się ważę i popadam w nerwicę nie mogę jeść i koło się zamyka. W związku z tym pytanie czy powinnam udać się do psychiatry po jakieś leki ale z drugiej strony boję się psychotropów. Proszę o radę.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Witam. Proponuję wybrać się do psychoterapeuty w celu przepracowania tzw "zaklętego kręgu" w jaki wydaje się, że Pani wpadła. Powinna Pani wypracować sobie sposoby na rozładowanie tworzącego się napięcia aby zacząć lepiej radzić sobie psychicznie z chorobą i zacząć w miarę normalnie jeść. Myślę, że im szybciej się Pani zdecyduje na psychoterapię tym większe ma Pani szanse na poprawę swojego stanu. Pozdrawiam.

0

Witam serdecznie, na jakiej podstawie twierdzi Pani, że podpada Pani w nerwicę ???? A jeżeli już to na jaką ???? Wizyta, którą Pani powinna sobie zamówić to wizyta u psychoterapeuty - jeżeli chce Pani być lecznona niefarmakologicznie. Pozdrawiam

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy