Czy powinnam być pod opieką gastrologa?

Witam, 2 miesiące temu trafiłam do gabinetu laryngologa z powodu bólu gardła który nie chciał ustąpić pomimo leczenia. Laryngolog stwierdził że to refleks żołądka i przepisał 1x HALICID 40 rano oraz 1x HALICID 20 wieczorem. Po miesiącu kuracji zaczęłam mieć problemy żołądkowe. W związku z tym laryngolog zmienił dawkę na 1x HALICID 20 rano przez kolejne 3 miesiące. Zastanawiam się czy w związku z diagnoza refleksu nie powinnam być pod opieką gastrologia i/ lub wykonać gastroskopi w celu potwierdzenia diagnozy.

Szanowna Pani, jeśli leczenie będzie właściwe to nie ma konieczności leczenia u gastrologa