Czy powinnam chudnąć? Mam mało ruchu

Mam 12 lat, mam 167 cm wzrostu i ważę 57 kg. Czy powinnam schudnąć? Jeśli tak to ile. I jaką dietę stosować? Ćwiczę jedynie na zajęciech w-f (4g tygodniowo). Proszę o jak najszybszą odpoowiedź !
12 LAT ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej masz prawidłową masę ciała - nie powinnaś podejmować diet odchudzających.
Warto, abyś poza 4 godzinami zajęć W-F w ciągu tygodnia, była aktywna również w inne dni (te, kiedy nie masz zajęć wychowania fizycznego).
To bardzo ważne dla zachowania szczupłej sylwetki i pełni zdrowia.
Odnośnie odżywiania nastolatków przeczytasz tu:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam
_______________
Wszystkie decyzje podejmuj wraz z rodzicami.