Czy powinnam jak najszybciej wyjąć krążek?

Witam. Po 4 tygodniach stosowania krążka NuvaRing powinnam wyjąć go w niedzielę 08.07, niestety zapomniałam. Jest środa 11.07, czy powinnam jak najszybciej wyjąć krążek? czy trzymać go i wyjąć w niedzielę? czy trzymać do niedzieli i tego dnia założyć nowy bez przerwy tygodniowej na miesiączkę?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna Pani jak najszybciej wyjąć krążek i nowy założyć po tygodniowej przerwie od dnia, kiedy powinna Pani go usunąć, czyli w niedzielę.