Czy powinnam jeszcze schudnąć o pięć kilogramów?

Mam 15 lat , jestem dziewczyną , mam 163 cm i ważę 43 kg , chciałabym ważyć 38 kg . Czy wtedy moja waga będzie odpowiednia ? Koleżanka powiedziała , że 38 kg to jest dla mnie w sam raz. Dziękuję z góry.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Twoja masa ciała jest zdecydowanie poniżej normy dla wieku i wzrostu.
Powinnaś dążyć do masy ok 50-55 kg.

Zbyt ograniczające diety a przez to zbyt niska masa ciała może skutkować zaburzeniem rozwoju organizmu, ponieważ jesteś teraz w okresie rozwojowym. Zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej może spowodować zaburzenia miesiączkowania i nieprawidłowości hormonalne.