Czy powinnam kontaktować się z byłym chłopakiem?

Dzień dobry. Rozstałam się z chłopakiem który zostawił mnie dla innej. Byłam z nim 4 lata. Dowiedziałam się o tym po rozstaniu bo mi podawał powody które są nieprawdą. Pokłóciliśmy się dość poważnie. W ruch weszły szantaże z mojej strony i nerwy. A jemu to było obojętne. Obiecywał spotkanie na które nie przychodził bo powiedział, że ma mnie gdzieś. Co zrobić? Pójść do niego i pogodzić się z nim, ale nie wybaczyć słów? Czy wogóle się nie kontaktować??
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Moim zdaniem powinnaś zakończyć tamten rozdział w Twoim życiu. Wydaje mi się jednak, że potrzebujesz pewnego rodzaju "domknięcia", by móc ruszyć do przodu.
Jeśli chciałbyś wyjaśnić z nim jeszcze jakieś sprawy, to zrób to, a następnie pożegnaj się i nie podtrzymuj już więcej kontaktu. W przeciwnym wypadku będziesz cały czas wracała do tego, co się wydarzyło, analizowała sytuację i zamiast przyszłością - żyła przeszłością.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Nie pozostaje Pani nic innego, jak zaakceptować decyzję Pani byłego Chłopaka..., choć rozumiem, ze może to być teraz dla Pani tak trudne.

Życzę tego, czego Pani najbardziej teraz potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com