Czy powinnam martwić się tendencją spadkową od paru lat wartości WBC w krwi?

Mam 56 lat, ogólnie czuję się dobrze, pomijając wieczorne zmęczenie i chęć snu. W zeszłym roku w lutym miałam wycięcie guza z piersi. WBC było na poziomie 3,8. Od marca 2008 r. biorę 1 raz na miesiąc Zoladex w powłokę brzuszną i miałam radioterapię 6 tygodni. Wzrost 175 cm, waga 63 kg, szczupła byłam zawsze, ale ostatnio spada mi waga (zawsze ważyłam 66-69 kg). Na nic nie choruję. Wyniki moczu mam prawidłowe. Oto wyniki krwi z wczorajszego dnia: WBC 3,43, NEUT 1,97, LYMPH 0,86, MONO 0,40, EO 0,17, BASO 0,03, RBC 4,44, HGB 13,3, HCT 38,6, MCV 86,9, MCH 30,0, MCHC 34,5, RDW-CV 11,6, RDW-SD 36,7, PLT 207, PDW 13,1, MPV 10,8, P-LCR 32,6, PCT 0,23.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Na podstawie badań można stwierdzić leukopenię (obniżenie liczby leukocytów) oraz limfocytopenię (obniżenie liczby limfocytów).
Pozostałe parametry bez odchyleń.

Z uwagi na przebytą chorobę i trwające leczenie powinna być Pani pod stałą opieką lekarza. Należy pamiętać o zgłaszaniu mu wszelkich niepokojących objawów, a opisane do takich należą.

Pozdrawiam serdecznie