Czy powinnam na wszelki wypadek zastosować też inne zabezpieczenie?

Witam. Zapomniałam usunąć krążek Adaring w 3 tygodniu stosowania, w sobotę i zrobiłam to dokładnie tydzień później. Jak powinnam postąpić dalej? Zrobiłam 7 dniowa przerwę i planuję założyć krążek w następną sobotę. Czy skuteczność antykoncepcyjna będzie zachowana od następnego założenia czy muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie?

NIe jest zachowana, w instrukcji obsługi leku jest napisane, co robić w takiej sytuacji. W tym cyklu nie jest Pani chroniona, proszę się dodatkowo zabezpieczać, ten krążek wyjąć po 21 dniach i od razu włożyc kolejny.