Czy powinnam natychmiast przerwać stosowanie antykoncepcji?

Dzień dobry! Mam 42 lata. Od 17 r.ż. do 30 r.ż. z przerwami brałam tabletki antykoncepcyjne Diane 35 bez skutków ubocznych. Obecnie od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Belara. Od ponad tygodnia czuję pulsowanie w łydce podczas siedzenia, mniej podczas chodzenia czy stania. Zaniepokojona wykonałam badanie ddimerów i układu krzepnięcia. Pierwszy parametr podwyższony (D-dimer 607ng/ml FEU) norma 0 do 500. Także APTT jest poniżej normy i wyniosło 23,72 sek przy normie 25,9-36.6. Proszę o informację czy wyniki są mocno niepokojące i czy powinnam natychmiast przerwać stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Bardzo mi zależy na dalszym przyjmowaniu hormonów, gdyż stosuję je m.in. w celach zdrowotnych. USG kończyn dolnych będę miała wykonane dopiero w kwietniu (niestety mimo iż prywatnie wcześniejszych terminów brak).

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym pilne wykonanie badania oraz odstawienie antykoncepcji. Pozdrawiam.