Czy powinnam obawiać się raka?

Witam Chciałabym zapytać czy powinnam się czegoś obawiać. Od kilku miesięcy mam nieregularne miesiaczki (spozniaja się 1-2 tygodnie) ostatnią miesiączka spóźnila się 2 tygodnie i trwała normalnie jak zawsze 6-7 dni lecz po 12 dnia zaczęła mi się znów i to bardzo obfita i bolesna (mam 3 dzien). Nigdy nie miałam tak żeby miesiączka była kilka dni po poprzedniej dlatego się zdenerwowałam. Często chorowalam na jakieś zapalenia itp. brałam hormony lub jakieś inne leki ale od kilku lat jest wszystko ok. Moja mama również miała problemy kobiece, miała kilka lat temu wykryte komórki rakowe na szyjce macicy i na szczęście udało się wszystko wyciąć. Duzo osob z rodziny zmarło na raka. Czy powinnam się obawiać ? Odrazu po skończeniu miesiączki pójdę do lekarza.

Lek. Michał Lenard

Wielu chorobom nowotworowym można zapobiec poprzez regularne badania i profilaktykę. Sugeruję wizytę u ginekologa, który Panią zbada, zleci badania dodatkowe i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!