Czy powinnam odciągać pokarm jeśli dziecko krztusi się przy karmieniu?

Witam, Moj 3 tygodniowy maluch dlawi sie I krztusi podczas karmienia piersia z regoly na poczatku karmienia, gdyz wodnisty pokarm leci bardzo szybko I dziecko nie nadaza lykac, czy powinnam odciagac troche pokarmu przed kazdym karmieniem?

Dzień dobry,
Synek jest jeszcze maleńki i dość łapczywie pije pokarm. Potrzeba troszkę czasu, żeby nauczył się sprawnie radzić sobie z dużą objętością pokarmu napływającego do buzi. Nie ma potrzeby odciągać pokarmu, szczególnie że pokarm na początku karmienia ma szczególne właściwości odżywcze. Potrzebny jest tylko czas na wypracowanie techniki ssania przez dziecko. Odciąganie niewielkiej ilości pokarmu jest wskazane tylko w sytuacji, gdy dziecko nie jest w stanie prawidłowo uchwycić nadmiernie przepełnionej pokarmem piersi.