Czy powinnam odczulać dziecko i jak to odczulanie przebiega?

Dzień dobry. Moja 7-letnia córka ma stwierdzoną, na podstawie testów skórnych, alergię na roztocza (odczyn na skórze miał średnicę 2 cm). Od dwóch lat bierze leki (Delortan, obecnie Xyzal). Ostatnio pani doktor, alergolog, zaproponowała odczulanie, a ja szczerze nie wiem co mam robić. U córki alergia objawia się kichaniem i katarem ale tylko wtedy gdy ma kontakt z bardzo zakurzonymi rzeczami np. pluszakami. Proszę o poradę, czy powinnam odczulać dziecko i jak to odczulanie przebiega?

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie tak, ponieważ nie wiadomo czy w późniejszym wieku alergia się nie nasili. Szczepienie pomoże zabezpieczyć dziecko przed ew. zaostrzeniem objawów alergicznych w przyszłości.