Czy powinnam powtórzyć wynik przeciwciał przeciwko różyczce i toksoplazmozie?

Witam.Czy powinnam powtórzyć wynik przeciwciał przeciwko różyczce i toxoplazmie? Moje wyniki są następujące: Różyczka IgG 24 IU/ml normy: wynik ujemny poniżej 5, wątpliwy 5-10, dodatni powyżej 10; Różyczka IgM 0,70 normy: wynik ujemny poniżej 0,90, wątpliwy 0,9-1,1, dodatni powyżej 1,1. Toxoplazma Gondii IgG 0,3 IU/ml normy: wyniki ujemny <1,0, wątpliwy >

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, z wynikami należy zgłosić się do lekarza kierującego. Na ich podstawie można stwierdzić przebycie różyczki / szczepienie w przeszłości (i w ciąży nie trzeba obawiać się infekcji) oraz brak infekcji toksoplazmozą (istnieje ryzyko infekcji w trakcie ciąży. Jeżeli badania wykonywane były w trakcie ciąży, to powtórzenia będą wymagały badania w kierunku toksoplazmozy w II i III trymestrze ciąży.