Czy powinnam przejąć inicjatywę w związku?

witam. 2 mies. temu spotkalam na imprezie chlopaka-29 lat ja 25. po tym odnalazl mnie na fb i napisal wiadomosc ze zrobilam na nim duze wrazenie i chcialby mnie zaprosic na kawe. poszlam, potem bylo kino,lodowisko, jeszcze kino, potem znowu. w sumie jakieś 5 spotkań z jego inicjatywy. Kontakt utrzymywalismy caly czas. On mi sie spodobał, tyle,że oprócz przytulenia nic nie robi więcej. Ja kompletnie nie wiem jak mam do tego podchodzić? Płaci za mnie w kinie itp. czy powinnam przejac inicjatywę?

Witam serdecznie,

5 spotkań to nie jest wiele. Z Pani opisu rozumiem, że cały czas się poznajecie. Rozumiem, że być może chciałaby Pani czegoś więcej i potrzebowała poczuć się pewniej, ale być może to, że dacie sobie jeszcze trochę czasu jeszcze bardziej zbliży Was do siebie. W tworzeniu nowych relacji warto iść za głosem serca, ale również mając na uwadze granice i potrzeby drugiej strony. W dzisiejszych czasach wszystko odbywa się bardzo szybko - pomiędzy ludźmi czasem szybciej dochodzi do zbliżenia fizycznego niż do faktycznego poznania się i dowiedzenia więcej o sobie. Skoro chłopak, który Panią odnalazł trochę wolniej podchodzi do Waszej relacji może to świadczy o tym, że Panią szanuje i na prawdę chce poznać. Warto cieszyć się tym czasem, wspólnym zainteresowaniem i trochę z ciekawością poczekać co dalej - nie rezygnując przy tym z własnych spontanicznych reakcji.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia,
Anna Mochnaczewska

www.anna-mochnaczewska.bloog.pl

Witam! Pani znajomy stopniowo buduje między wami więź przyjacielską, która może przerodzić się w głębszą relację. Ma 29 lat i być może przeszedł jakieś trudne doświadczenia w związku np. zawód miłosny i stąd jego ostrożność. Zdarzają się też inne powody dla których mężczyźni nie podejmują inicjatywy - obawa przed zaangażowaniem, inne priorytety jak praca, kariera zawodowa. Po kilku spotkaniach trudno jest poznać drugą osobę. Im częściej będziecie się spotykać tym więcej się Pani dowie o jego uczuciach i potrzebach. Dużo daje rozmowa. Atmosfera zaufania powoduje większą otwartość. Wszystko jest na dobrej drodze aby Wasza relacja zaczęła się rozwijać. Powodzenia

Druga strona często nie wie o naszych oczekiwaniach, spostrzeżeniach dopóki jej o tym nie powiemy... także myślę że warto zdobyć się na rozmowę z chłopakiem, przedstawić w niej swoje potrzeby, oczekiwania, opisać uczucia i emocje które Pani odczuwa, myślę że to pozwoli wyjaśnić Pani wątpliwości, rozwiać niepewność.

Dzień dobry,
Napisała Pani w czasie przeszłym o utrzymywaniu kontaktu. Czy to znaczy, że się urwał?
Wygląda na to, że jest Pani zniecierpliwiona. Oczekiwała Pani czegoś więcej niż przytulenia?
Nie ma nic złego, gdy relacja rozwija się powoli. Jeśli jednak jest Pani tak przejęta, że nie może się skupić na innych sprawach - może dobrym pomysłem będzie szczera rozmowa. I tu przejęcie inicjatywy w postaci zaproponowania spotkania jest OK.
Jeśli natomiast miała Pani na myśli zbliżenie seksualne - decyzja należy do Pani.
Dodam tylko, że seks jest budujący, ale w związkach i wtedy gdy partnerzy się dobrze znają i sobie ufają. Czy to już ten etap?
Pozdrawiam serdecznie!

Szanowna Pani,

5 spotkań to nie wiele. Zachowania Pani kolegi przekonują, że chce z Panią budować więź. Myślę, że Pani jako kobieta może jeszcze chwilkę poczekać, a z czasem - jeżeli będzie Pani miała na to ochotę - także wyjść z jakąś inicjatywą.

Pozdrawiam serdecznie!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam.
Szanowna Pani spotykacie się od 2 miesięcy i to chłopak Panią odnalazł, żeby zaproponować pierwsze i kolejne spotkania. Wynika więc, że to on dążył do pogłębienia tej znajomości. Miło spędzacie wspólnie czas, jednak oczekuje Pani czegoś więcej niż przytulania i tu mogę się domyślać, że chodzi o bliskość fizyczną, seks.
Jesteście wciąż na etapie poznawania się, budowania tej relacji i zaufania w niej. Pani jest gotowa na coś więcej niż wyjście do kina, na łyżwy, a on prawdopodobnie jeszcze nie.
Proponuję, aby jeszcze poczekała Pani chwilę na rozwój sytuacji i skupiła się na tym, co Pani zyskuje, co jest przyjemnego w tej relacji.
Oczywiście, warto jest rozmawiać z partnerem o swoich oczekiwaniach i potrzebach, do tego jednak jest potrzebne zaufanie, które Wy jeszcze zapewne budujecie i nie jestem pewna, czy to już ten moment na takie rozmowy.
Proponuję jeszcze trochę poczekać, po prostu cieszyć się tym co jest, a jeśli poczuje Pani, że ta sytuacja jest frustrująca dla Pani powiedzieć chłopakowi o swoich obawach i oczekiwaniach.
Pozdrawiam i życzę dużo radości z tej znajomości,

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.