Czy powinnam przyjmować Parogen?

Witam choruje od maja 2016 na zaburzenia depresyjno-lekowe i przyjmuję parogen który mi pomógł i nie odczuwam zadnych dolegliwości.Od okolo 2 miesiecy przyjmuję połówkę tego leku.Po tym leku bardzo przytylam i chcialabym schudnąć.Moj lekarz mimo wielu próśb nie skierował mnie na psychoterapię.Chciałabym powoli odstawić lek ale nie wiem czy powinnam sama o tym decydować bo mam wrażenie że mój lekarz mnie nie słucha.Bylam u innego lekarza i on powiedział że moge je już odstawić .

Dzień dobry. Farmakoterapia wspomaga leczenie opisanych przez Panią zaburzeń oddziałując na objawy. Leczeniem właściwym jest psychoterapia właśnie, która skupia się na określeniu i eliminowaniu przyczyn. Bez takich działań prawdopodobieństwo nawrotu choroby po odstawieniu leków, bądź w niedługim czasie po tym jest bardzo duże. Zwykle również nawroty charakteryzują się nasilonymi symptomami. Proszę skonsultować się z lekarzem-psychiatrą lub psychologiem. Pozdrawiam.