Czy powinnam przytyć?

Mam 35 lat, 171cm wzrostu i ważę 56-57kg. Dużo ćwiczę (sztuki walki, brzuszki, pompki, oraz na stepperze, razem wychodzi ze 4-5 razy w tygodniu po półtorej godziny). Jadam przeważnie około 1700-1800 kalorii dziennie. Czuję się okej, ale mąż i znajomi w kółko mi mówią, że jestem za chuda. Czy powinnam przytyć? Mam mało tkanki tłuszczowej, wystające kości biodrowe i obojczyki i często marznę :) Moja trenerka ze sztuk walki, też wspomina czasem, że jestem "zbyt drobna", ale jak tylko zaczynam jeść więcej (około 2000 kalorii dziennie), to od razu moja waga błyskawicznie się zwiększa (około do kilograma dziennie!). Boję się mocno przytyć, bo kiedyś ważyłam 94kg i bardzo dużo wysiłku mnie kosztowało dojście do obecnej wagi, którą już utrzymuję 3 lata, ale też bym nie chciała wyglądać na za chudą. Wg bmi wszystko jest w porządku, ale nie wiem czy może jednak nie jestem za chuda i jeśli już to ile musiałabym przytyć i jak to zrobić, żeby moja waga nie rosła tak błyskawicznie, że aż 1kg dziennie więcej przy jedzeniu tylko 200 kalorii więcej niż zazwyczaj?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani BMI zawiera się w granicach normy i nie widzę tutaj powodów do niepokoju. W razie wątpliwości warto zasięgnąć porady dietetyka w celu zaplanowania odpowiedniej i bezpiecznej diety. Warto również wykonać podstawowe badania kontrolne (morfologia, TSH) po konsultacji z lekarzem rodzinnym.