Czy powinnam robić przerwę 7-dniową po 3. tygodniu?

Witam,Mój problem wygląda następująco: zapomniałam wziąć 12 tabletki antykoncepcyjnej(piątek) ,gdy się zorientowałam było już za późno żeby ją przyjmować ,więc pominęłam i wzięłam następną(13). Następnie w niedzielę doszło do zbliżenia a ponieważ byłam poza domem 14 tabletkę wzięłam dopiero następnego dnia(poniedziałek) oraz oczywiście przyjęłam kolejną przypisaną czyli 15.Moje pytanie brzmi czy powinnam robić przerwę 7 dniową po 3 tygodniu czy wziąć kolejne opakowanie?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Może Pani wziąć kolejne opakowanie. Jednak w dniach, gdy doszło do pominięcia tabletek oraz do 7 dni po należało zastosować dodatkową formę antykoncepcji, gdyż ochrona hormonalna mogła być przejściowo niewystarczająca.