Czy powinnam robić przerwę na wystąpienie krwawienia?

Otóż zaczęłam brać pigułki antykoncepcyjne i dziś mi się pierwsze opakowanie skończyło, ale nie wiem czy skoro to drugie opakowanie powinnam już jutro zacząć kolejne opakowanie, czy zrobić tą 7dniową przerwę. Co zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
w Twoim przypadku najlepiej jest skonsultować się z lekarzem lub przeczytać dokładnie ulotkę informacyjną, w zależności od schematu przyjmowania a jednym z najbardziej popularnych jest schemat 21+ 7, należy po 21 regularnego przyjmowania tabletek zastosować 7 dniową przerwę i po 7 dniach rozpocząć kolejne opakowanie. W przerwie powinno wystąpić krwawienie tzw. krwawienie z odstawienia.
Warto skonsultować się czy Twój schemat to nie 24+ 4 wówczas po 24 dniach przyjmowania preparatu następuje 4dniowa przerwa. Jeżeli Twoje tabletki posiadają w swoim schemacie tabletki placebo wówczas przyjmujesz wszystkie tabletki po kolei bez wykonywania przerwy.

Pozdrawiam!