Czy powinnam rozpocząć terapię bez wsparcia rodziny?

Proszę o pomoc, obawiam się, że mogę mieć depresję. Przeczytałam parę artykułów na temat tej choroby i mam bardzo podobne objawy. Sama długi czas wmawiałam sobie, że na pewno nie jest aż tak źle, dopóki nie uświadomił mnie mój przyjaciel. Niestety, próby porozmawiania z moją mamą na ten temat kończyły się stwierdzeniem: "po prostu za mało wychodzisz z domu, zrób coś". Problem polega na tym, że nie mogę znaleść w sobie siły. Czy powinnam rozpocząć terapię, mimo to, bez wsparcia rodziny?

Dzień Dobry Pani,

Powiem krótko, jak najbardziej tak, zachęcam Panią do podjęcia terapii.

Ja wspieram Panią, pomimo braku wsparcia ze strony Pani Rodziny.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią
Nie napisała Pani jakie są objawy.
Jeżeli jednak odczuwa Pani dyskomfort
i wie Pani, że dzieje się coś niepokojącego,
to konieczne jest podjęcie terapii.
Proszę nie zwlekać, bowiem objawy będą się
nasilać i mogą prowadzić do pogarszania się
Pani stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Zachęcam też Panią do psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego
rozwiązania problemu.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam.
Szanowna Pani, rozumiem, że jest Pani zaniepokojona swoim stanem.
Nie wiem, tak jak Pani, czy to depresja, a do postawienia pełnej diagnozy potrzebna jest wizyta u psychiatry.
Proponuję jednak, aby zaczęła Pani od wizyty u psychoterapeuty, opowiedziała mu czego doświadcza, co Panią niepokoi, co chciałaby Pani zmienić w swoim życiu. Psychoterapeuta pomoże Pani pracować nad pozytywnymi zmianami w życiu i jeśli uzna za zasadne, skieruje też na konsultacje psychiatryczne.
Pisze Pani, że nie ma wsparcia w rodzinie. Tym bardziej powinna Pani skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty.

Pozdrawiam,
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

Witam,
Odpowiedź jest oczywista- absolutnie tak! Jeśli tylko czujesz, że potrzebujesz pomocy zgłoś się jak najszybciej na konsultację psychologiczną. Jeśli nie będziesz miała wsparcia finansowego na ten cel udaj się do lekarza pierwszego kontaktu, który wypisze skierowanie na specjaliste w ramach NFZ albo poszukaj w swoim mieście miejsc (stowarzyszeń lub fundacji), które udzielają młodym ludziom wsparcia psychologicznego. Pozdrawiam, Monika