Czy powinnam rozpocząć terapię u psychologa, jeśli za tydzień wyjeżdżam za granicę?

chciałbym sie zapytać czy jest sens szukać psyhologa ponad 100 km od domu 2 pytanie mam wyjazd za 10 dni za granice czy opłaca mi sie w czasie tych dziecieciu dni rozpocząć terapie? za granice wyjeżdżam tylko na miesiąc
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Moim zdaniem raczej nie powinieneś teraz zaczynać psychoterapii, jeśli wiesz, że na jakiś czas będziesz musiał ją przerwać.
Co do pierwszego pytania - jeśli dojazd na terapię nie jest dla Ciebie kłopotem, będziesz mógł zawsze na nią dojechać, to odległość nie powinna być problematyczna.
Pozdrawiam

Witam serdecznie
Nic Pani nie wspomina o charakterze problemu, z którym się boryka, a jest to istotna kwestia jeśli chodzi o zasadność poszukiwania pomocy dwa tygodnie przed wyjazdem. Nie podała też Pani informacji, jak długi będzie to wyjazd? Może Pani rozważyć możliwość skorzystania z jednorazowej konsultacji psychologicznej, natomiast z rozpoczęciem terapii poczekać do powrotu.
Jeśli chodzi o odległość psychologa od domu - wszystko to kwestia organizacji. Zazwyczaj spotkania w ramach terapii odbywają się raz w tygodniu.
Pozdrawiam

Dzień dobry
10 dni to mało, a rozpoczęcie terapii spowoduje tylko, że po powrocie trzeba będzie zaczynać na nowo. W terapii ważna jest systematyczność. Wato poszukać terapeuty bliżej swego miejsca zamieszkania. 100 km to dużo, biorąc pod uwagę, że sesje odbywają się 1 raz w tygodniu. To zwiększa koszty i czas poświęcony na terapię. Zachęcam do poszukania terapeuty bliżej i rozpoczęcie terapii po powrocie.
Pozdrawiam Elżbieta Schabowska