Czy powinnam rozstać się z partnerem?

Mój chłopak jest ironiczny i sarkastyczny mówi głównie o sobie i za dużo pije, czasem kiedy pokazuje emocje mam wrażenie że widzę 9latka a nie 20letniego mężczyznę. Jest bardzo impulsywny i nie panuje nad swoją złością. Ostatnio zwyzywal klientów bo było ich zbyt wielu (pracuje w gastronomii). Kiedy mówi mi coś przykrego lub zachowuje się do mnie w chamski sposób zwracam mu uwagę. Ostatnio robi to notorycznie i robi mi z tego powodu pretensje. W sytuacji intymnej nazwał mnie egoistką bo nie chciałam wykonać innej czynności seksualnej, potem się tego wypierał i twierdził że mu to wmawiam a potem przyznał że to powiedział ale w zartach. On twierdzi że on nie widzi tego co robi źle tak jakby nie miał wcale wglądu w swoje zachowanie. Nie wiem co i czy cokolwiek mam robić w takiej sytuacji poza rozstaniem?

Szanowna Pani,

wskazana jest szczera rozmowa z partnerem, odnośnie jego zachowania, emocji, zalecana jest pomoc specjalistyczna - konsultacja psychologiczna, ponieważ problem będzie się pogłębiał wraz z relacją, jeśli partner nie dostrzega swojego zachowania i nie podejmuje działań, w celu optymalnej komunikacji interpersonalnej ukierunkowanej na innych, refleksyjnej, w takim przypadku Pani podejmuje decyzję, co dalej?
Pozdrawiam serdecznie