Czy powinnam schudnąć i w jaki sposób?

Dzień dobry, mam dylemat. Jestem kobietą, mam 14 lat, ważę dokładnie 65 kg przy wzroście 167 cm. Proszę mi powiedzieć, czy moja waga jest normalna, czy też jestem za gruba i powinnam się odchudzać? Wcześniej się nie odchudzałam. Myślę, że powinnam zrzucić 5 kg, jak uzyskać taką wagę?

Witam,

Twoje BMI odpowiada dokładnie linii 90 centyli na siatce centylowej.
Powyżej tej linii rozpoznaje się nadwagę, poniżej tendencję do niedowagi. Twoja wartość „jest na skraju” tej linii.
Ostatecznej oceny Twojej masy ciała powinien dokonać lekarz w czasie wizyty kontrolnej, który wie, jak rozwijałaś się do tej pory.
Możliwe, iż większa masa wynika z rozwiniętej tkanki mięśniowej, obrzęków lub po prostu mocnej budowy ciała (ciężkiego kośćca).

Proszę więc abyś udała się do lekarza.

Nie zaleca się stosowania diet odchudzających w Twoim wieku, a zwiększenie ilości ruchu, unikanie kalorycznych produktów oraz zachowanie stałych pór posiłków (5 posiłków dziennie, każdy w odstępie 3h).

Pozdrawiam