Czy powinnam schudnąć? Jeśli tak, to ile?

Witam, mam 21 lat, 162 cm wzrostu, moja waga wynosi 51,5-52,5 kg w zależności od dnia. Mam takie pytanie, czy powinnam schudnąć? Jeśli tak, to ile? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :)
21 LAT ponad rok temu

Witam,

aktualnie Pani BMI wynosi 19,6 kg/m2. Gratulacje, Pani masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa. Dodatkowe zrzucenie kilogramów sprawi, że może znaleźć się Pani w grupie osób niedożywionych. Skoro pyta Pani o wagę, być może nie jest zadowolona z wyglądu swojego ciała. Polecam zwiększenie aktywności fizycznej i spalanie tłuszczu na rzecz masy mięśniowej, jednak na pewno nie odchudzanie, które może się wiązać z utratą miesiączkowania czy zmniejszaniem przemiany materii i ewentualnymi problemami z wagą w przyszłości.

Pozdrawiam serdecznie
Ula Bieniek