Czy powinnam się martwić, jeśli nie mam okresu?

Witam, W ostatnim miesiącu dostałam okres zgodnie z planem. Niestety w tym miesiącu bardzo się opóźnia. Planowo powinnam dostać 6 maja a tu dalej nic. Spóźnia sie około 11 dni. Współżyje z chłopakiem od kilku lat, zabezpieczamy się prezerwatywami i chłopak nie kończy w środku. W okolicach połowy cyklu miałam delikatne plemienia przez dwa dni. Z obawy przed ciążą zrobiłam test ciążowy 2 dni temu i wyszedł negatywny. Dodam jeszcze że w ciągu miesiąca złapałam delikatne zatrucie pokarmowe a aktualnie jestem lekko przeziębiona. Czy powinnam się zacząć poważnie martwić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie udać się do lekarza ginekologa