Czy powinnam się martwić, jeśli zapomniałam wyjąc tampona?

Zapomniałam wyjąć tampona I byl on w pochwie 2 dni. To było 4 dni temu. Od tego momentu nadal mam mini okres tylko że krew praktycznie nie brudzi podpaski jak się podcieram to jest ciemno brązowa plus malusienkie skrzepy od czasu do czasu. Czy powinnam się martwić?

Lek. Paweł Szadkowski

Tampon pozostawiony na 2 dni w pochwie stanowi pożywkę dla bakterii i bardzo łatwo wtedy o poważne zakażenie. Powinna Pani zwracać uwagę, czy nie będzie miała Pani żadnych objawów stanu zapalnego: gorączka, dreszcze, upławy, pieczenie, ból. Gdyby się cokolwiek działo, należy udać się do lekarza lub na izbę przyjęć ginekologiczną.