Czy powinnam się martwić podwyższonym cholesterolem?

Witam mam podwyższony cholesterol 272,2 mg/dl(norma do 190), triglicerydy w surowicy 83,1mg/dl (norma do 150). Czy powinnam się martwić?

Tak.
A właściwie to, przestać się martwić i zająć się leczeniem:
- dieta, aktywność fizyczna oraz
- konsultacja u lekarza, z oceną ryzyka sercowo-naczyniowego, wywiadu rodzinnego, z badaniem lekarskim i w razie potrzeby z badaniami dodatkowymi.
A jeśli zajdzie taka potrzeba, to należy zastosować leczenie farmakologiczne obniżające poziom cholesterolu LDL, (co prawda nie podaje Pani jego wartości ale sądzę, że jest znacznie podwyższony)