Czy powinnam się przebadać u ginekologa?

Potrzebuję porady w związku z moim dylematem. Mam 26 lat i nadal jestem dziewicą. Byłam u ginekologa kiedy miałam 20 lat - wszystko było wtedy prawidłowo. Czy w związku z brakiem współżycia powinnam udać się na konsultację? Okres mam prawidłowy, bóle jedynie czasami przy owulacji. Czuję, że jest to zaniedbany przeze mnie temat ale niestety wiąże się to z dużym wstydem no i też z niewiedzą. Nie wiem co powinnam sprawdzić, co przebadać?

Lek. Paweł Szadkowski

W Pani wieku warto wykonać już pierwszą cytologię, więc jak najbardziej proszę się udać na wizytę do ginekologa.