Czy powinnam się udać na wizytę kontrolną do endokrynologa po wycięciu tarczycy?

Witam, moje pytanie dotyczy wizyty kontrolnej po wycięciu tarczycy. Miesiac temu mialam wycinana tarczycę w szpitalu zostały przypisane lekarstwa i dawkowanie, ktorego przestrzegam, po samym zabiegu jedyny kontakt z lekarzem był tylko podczas ściągnięcia szwów czy lekarz endokrynolog powinien mnie przebadać czy termin za rok ,ktory dostalam od Pań w rejestracji nie wplynie negatywnie na moje zdrowie ?

Lek. Paweł Szadkowski

Po upływie 6–8 tyg. od leczenia operacyjnego należy skontrolować stężenie TSH w surowicy i w razie potrzeby zmodyfikować dawkę. To jak również oznaczanie stężenia TSH co 1–2 mies. aż do jego ustabilizowania, a następnie ≥1 ×/rok powinno być nadzorowane przez endokrynologa.