Czy powinnam skierować syna do szkoły specjalnej?

Witam, syn 9 lat obecnie w 2klasie integracyjnej (był Odroczony)z orzeczeniem o potrzebie specjalnego kształcenia {upośledzenie w st. Lekkim} Nie pracuje na lekcjach sporadycznie pracuje a zajęciach dodatkowych, rewalidacji. Nie potrafi czytać mimo że zna literki pisze tylko po sladzie lub jak mu się dyktuje literka po literce.Dostaje ciągle uwagi oraz 1 za brak pracy na lekcji. Stał się bardzo nie ufny arogancki w stosunku do nauczycieli. Dzieci z klasy nasmiewaja się z niego bo często jest wyprowadzany z lekcji do psych. szkolnego lub pedagoga.Od nich pomocy tu szczególnie nie mam jedynie są momenty że do końca nie wiedzą jakie są powody że tak często z blahych powodów syn jest przyprowadzany do nich. Ze mną jednak w domu pracuje Praktycznie 95procent materiału przerabiam z nim w domu. Nie mając tak naprawdę żadnej pomocy ze strony specjalistów. Nie wiem co robić rozważam już szkole specjalna, bo syn widzę że bardzo to przeżywa nie sypia w nocy, moczy się.. Rozmowa z nauczycielami nie wiele daje ponieważ uważają że to on stwarza problemy a nie klasa która ewidentnie mu dokucza. Proszę o pomoc dziękuję Iwona

Witam
Proszę zgłosić się do psychologa w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na konsultację, aby znaleźć najlepsze dla dziecka rozwiązanie opisanej sytuacji. Jest to temat wielowątkowy i złożony, bo podłożem opisanych trudności mogą być problemy emocjonalne u dziecka , a także przyczyny w obszarze obniżonych możliwości intelektualnych. Jedynie aktualna diagnoza psychologiczna uwzględniająca obecny stan emocjonalny dziecka oraz wynikające z tego trudności szkolne , oraz aktualny poziom intelektualny dziecka mogą być podstawą do ustalenia dalszej ścieżki edukacyjnej dziecka i ewentualnej zmiany szkoły./na szkołę specjalną/.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!
Może warto zastanowić się nad zmianą szkoły? Może poszukać innej z oddziałami integracyjnymi bo tu jak widać coś szwankuje. Jeśli dziecko przerabia z Panią materiał i daje sobie radę to myślenie o szkole specjalnej może nie do końca jest prawidłowe ale zmiana otoczenia na bardziej zaangażowane i wspierające osoby już tak.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu