Czy powinnam skonsultować zachowanie mojej córki z jakimś specjalistą?

Witam. Mam problem z córką. Od urodzenia wydaje się nam z mężem jest dość temperamentna. Nie usiedzi w miejscu, bardzo szybko się denerwuje gdy nie chcemy jej ustąpić. Miewa napady agresji kopie drapie gryzie. W okolicy szyi i dekoltu mam pieprzyki i to jest dosłownie jej obsesja. Zaczęło się od około 9 miesiąca życia. Córka cały czas chce ke drapać, dotykać, raz nawet mnie ugryzła. Gdy jej nie pozwalam wpada w szał. Teraz ma 15 miesięcy i mam wrażenie że jest jeszcze gorzej. Miałam nadzieję że z wiekiem jej to przejdzie. Najgorzej jest podczas zasypiania wtedy nie.mogę z nią sobie poradzić. Nie wiem czy konsultować to jakimś specjalistą czy jest to normalnie zachowanie które z czasem przejdzie.

Witam
Proponuję zgłosić się do psychologa w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, aby skonsultować, czy opisane zachowania wymagają pomocy psychologicznej, czy nie. Odpowiedź na portalu niewiele pomoże, ponieważ właściwa diagnoza i ocena zachowania dziecka wymaga dokładnego wywiadu z rodzicem oraz obserwacji dziecka podczas wizyty, włączenia technik testowych na podstawie których psycholog może podjąć właściwa diagnozę i dalsze zalecenia. Porady w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej są bezpłatne.
Pozdrawiam
Anna Szyda