Czy powinnam udać się do lekarza, czy to zawracanie głowy?

Mam 30 lat. Dwie doby temu, koło północy, obudził mnie potworny ból w klatce piersiowej. Czułam się jakby rozrywało mnie od środka przy jednoczesnym uczuciu mocnego uciśku w klatce piersiowej. Ból narastał i trwało to ponad godzinę. Potem byłam już tak zmęczona, że właściwie nie pamiętam, czy po prostu zasnęłam, czy straciłam przytomność. W każdym razie obudziłam się rano już tylko z lekkim bólem, który odczuwam do dzisiaj, ale jest to ból do zniesienia. Ponieważ jestem chora na astmę oskrzelową, od ponad 20-stu lat i wiem, kiedy mam atak duszności. To z pewnością ten "atak" nie było. Przyznam, że pierwszy raz w życiu czułam taki ból i ...strach!... ale to minęło i zastanawiam się, czy jest sens udać się z tym do lekarza, skoro jest już po fakcie.
30 LAT ponad rok temu

Witam, opisane dolegliwości są niepokojące, choć biorąc pod uwagę Pani młody wiek, nie sądzę, żeby były pochodzenia sercowego. Mimo że wystąpiły raz, radziłabym udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania, w tym ekg. Jeśli czuje się Pani dobrze i badania okażą się prawidłowe, raczej nie ma powodu do niepokoju, objawy raczej nie mają nic wspólnego z astmą. Mógł to być ból pochodzenia kostno-nerwowego czy wynikający z zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego.

Pozdrawiam.