Czy powinnam udać się do neurologa?

Witam, zaczęło sie od potwornego bólu glowy z którym poszlam do lekarza bolaly mnie również ledzwia do tego stopnia ze niemoglam czasami stanąć na lewej nodze oraz nie napisze fachowo ale tambgdzie wchodzi kregoslup do glowy :) dostalam skierowanie na rendgen i w opisie jest : zdjecie AP i boczne kregoslupa L-S, zdjecie AP boczne kregoslupa C, Zniesienie fizjologicznej lordozy kręgoslupa C, zwężenie przestrzeni miedzykregowych C2-C4, skrzywienie kregoslupa L w prawo z rotacją kręgów, zwęzenoe przestrzeno miedzykregowych L4 -S1, odwiedziny u neurologa ktory stwierdził dyskopatię i dal skoerowanie na Tomografię wyniki z niej są takie wysokość trzonow kręgów ledzwiowychi szerokość przestrzeni mk prawidlowa.Przepuklin krążków brak. Wymiar strzalkowy kanalu kregowego w granicach normy, stawy mk prawidlowe, Guzki Schmorla blaszek granicznych trzonów Th12 do L3. Neurolog stwierdzil że jestem zdrowa oraz brak dyskopatii na zadane przezemnie pytanoe to skąd ten ból odpowiedziala że niewie i dała skierowanie do reumatologa. Czytam o tych guzkach i każdy z takim schorzeniem prowadzony jest dalej przez neurologa czy faktycznie jestem zdrowa czy warto iść na konsultacje do innego neurologa ? Chcę się poprostu pozbyc bólu ktory nie daje mi normalnie prosperować, bo nawet z dzieckiem niemogę się pobawić, co chwilę musze zmieniac pozycję bo dlugo w jednej niewytrzymuje.

Istotnie, dzięki badaniu, które zlecił Pani neurolog, wykluczono u Pani na szczęście dyskopatię w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Jednak wymaga Pani okresowej kontroli u specjalisty neurologa ze względu na bardzo silne dolegliwości bólowe, których przyczyną są 2 inne choroby kręgosłupa, na których obecność wskazują przytoczone przez Panią opisy badań Rtg w odcinku szyjnym i lędźwiowo-krzyżowym i TK kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Wykazana u Pani obecność guzków Schmorla na pograniczu kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego jest stanem nieprawidłowym i każe przypuszczać, że cierpi Pani na Spondyloartrozę w niższej części pleców, której towarzyszy nabyta wada postawy - skolioza rotacyjna, czyli skrzywienie boczne ze skręceniem osi kręgosłupa lędźwiowego. Z kolei w szyjnym odcinku kręgosłupa, również na jego pograniczu z czaszką, także ma u Pani miejsce nabyta wada postawy - tzw. hipolordoza szyjna, czyli nadmierne spłaszczenie występującego u osób zdrowych wygięcia osi kręgosłupa szyjnego ku przodowi, które wydaje się być przyczyną m.in. Pani bólu głowy. Wszystkie te stwierdzone u Pani nieprawidłowości kręgosłupa wymagają systematycznego leczenia głownie u specjalisty rehabilitacji medycznej. Aby ustąpiły Pani dolegliwości bólowe niezbędna jest systematyczna rehabilitacja, najlepiej w warunkach leczenia sanatoryjnego i codzienna gimnastyka w domu, która umożliwi zmniejszenie się wad postawy kręgosłupa o co zadba wspomniany lekarz specjalista rehabilitacji medycznej. Jednoczesne wspomagające fizjoterapię leczenie farmakologiczne pod nadzorem specjalisty neurologa umożliwi Pani powrót do zadawalającej formy i całkowite wyzbycie się bólu.