Czy powinnam usunąć te zmiany?

Mam 42 lata. Od kilku lat jestem pod kontrolą lekarską, co pól roku usg, w 2007 i 2010 mammografia. W tym roku była wykonana bac (wynik obraz cytologiczny przemawia za torbielą o charakterze łagodnym) oraz mammografia, która b. mnie niepokoi. Na wyniku jest napisane: „sutki o budowie gruczołowo-włóknistej z rozsianymi mikrozwapnieniami o dysplastycznym charakterze. W obu sutkach rtg łagodne zacienienia śr. do 30 mm - torbiele? Zmian ogniskowych radiologicznie podejrzanych o złośliwość nie stwierdzam. Birads2”. Bardzo proszę o interpretację. Lekarz sugeruje wizytę u chirurga- onkologa w celu usunięcia w/w. Ustaliliśmy jeszcze kontrolne usg, na które muszę zaczekać ok. miesiąca.

Bardzo się martwię, proszę o interpretację lekarską.

42 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Po 40. roku życia wzrasta ryzyko zmian złośliwych w piersiach. Dlatego też każda zmiana powinna być dokładnie przebadana. W związku z tym stąd zapewne to skierowanie do chirurga onkologa. Proszę zawierzyć lekarzowi prowadzącemu.

Pozdrawiam serdecznie