Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam wrócić do lekarstw?

Witam, poł roku temu odstawiłam lek SSIR przed porodem z konsultacja psychiatry. Po dwóch miesiącach od odstawiania zaczęły się bezsenne noce, ostry lek. Lek brałam 11lat na fobie społ.Zgłosiłam się na terapie, a psychiatra sugerował wrócić do leków. Chodzę na terapie od 4 miesięcy, nie czuje by cos pomagała [ o czym moj trapełta wie ]. Z trudem opiekuje sie dzieckiem, miewam mysli samobójcze. Czy powinnam jednak wrócić do lekarstw, boje sie z jeśli znowu zacznę to trudno mi będzie je odstawić.
KOBIETA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Witam! Najlepiej zastosować leczenie Pełne, czyli odpowiednio dobraną psychoterapię i równie odpowiednio dobrane leki - na jednej metodzie leczenia świat się nie kończy i grup leków i metod psychoterapii jest"mrowie" i należy odpowiednio dobrać. Nie pacjent ma się dostosować do leczenia, ale leczący ma dostosować metody leczenia do pacjenta!!! Pozdrawiam i życzę powodzenia W. Łuczkowski.

0

Dzień Dobry Pani,

Zalecałabym Pani kontynuację psychoterapii, jest to proces terapeutyczny który trwa, wymaga współpracy, zaangażowania, jednak nie uzależnia i nie powoduje skutków ubocznych. Odnośnie farmakoterapii, nie jestem zwolenniczką, tym bardziej że ma Pani za sobą jedenastoletnie doświadczenie leczenia.

To od Pani zależy, jaką decyzję Pani podejmie...

Życzę Pani tylko dobrych wyborów, irena.mielik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy