Czy powinnam wyciągnąć krązek Nuvaring w 22. dniu stosowania?

Witam. Zaczęłam stosować krążek Nuvaring. Mam wątpliwości co do obliczeń dni w jego stosowaniu. Czy jeśli założyłam krążek w poniedziałek, to mam go wyciągnąć w poniedziałek po 3 tyg czli w 22 dniu stosowania? Jeśli chodzi o tygodniową przerwę- to mam go założyć w kolejny poniedziałek, czyli w 8 dniu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Krążek należy usunąć w 21 dniu stosowania czyli w tym przypadku w niedzielę. Aplikacji należy dokonać po tygodniowej przerwie czyli w poniedziałek.