Czy powinnam wykonać badania genetyczne w tym wypadku?

Witam ,2 lata temu miałam operacje tarczycy z powodu wola guzowatego,obecnie na pozostawionym fragmencie prawego plata pojawiły się nowe guzy,Mój dziadek ze strony ojca i 2 synów dziadka a przyrodnich braci mojego ojca {ten sam ojciec} zmarło na raka tarczycy,Nie znałam ich , nie wiem jaki to był rak ,Czy w takiej sytuacji powinnam zrobić badania genetyczne ? Dodam .że mój brat też ma problemy z tarczycą i moja córka

Witam , informacje podane przez Panią nie są zbyt szczegółowe - trudno mi jest wiec odpowiedzieć autorytatywnie! Proponuje uzyskać od lekarza rodzinnego skierowanie do onkologa zajmujacego sie leczeniem nowotworów tarczycy w najbliższym ośrodku onkologicznym! To on , po zebraniu szczegółowego wywiadu, podejmie odpowiednie decyzje co do dalszego postępowania! z.żurawski

Badania genetyczne można wykonać, ale nie zmieni to specjalnie postępowania i nie spowoduje że życie ludzi poddanych takim badaniom jakoś specjalnie się zmieni. Od czasu do czasu warto zrobić badanie USG tarczycy i nie ulegać panice.