Czy powinnam wykonać dalsze badania hormonalne?

Witam, mam 18 lat i zmagam się z nieregularną miesiączką, 2 tygodnie temu byłam u Pani ginekolog, która zleciła mi badanie Prolaktyny z obciążeniem, po badaniu prolaktyna wyszła delikatnie podwyższona i zlecono mi branie luteiny w celu uregulowania miesiączki, chciałabym się dowiedzieć, czy powinnam wykonać dalsze badania hormonalne ? dodam, że moja siostra choruje na PCOS

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Polecam kontrolę masy ciała- powinna być absolutnie w normie, aktywnośc fizyczną i właściwą dietę. Z diagnostyki warto wykonać badanie tarczycy, poziomu wit. B12 i D.