Czy powinnam wykonać markery nowotworowe?

Witam, zastanawiam się nad zrobieniem markerów nowotworowych, na jednej ze stron internetowych znalazłam pakiet takich badań które można wykonać w klinice.Prosze o opinie na ten temat ,oraz czy takie wyniki są w 100 % wiarygodne,czym sie kierowac w doborze tych badań. Kobieta 31 lat

Nie wykonuje się panelu badań markerowych w profilaktyce chorób nowotworowych z powodu niskiej wiarygodności wyników. Prawidłowe wyniki markera nie wykluczają raka , a podwyższone absolutnie go nie potwierdzają. Opisywane na stronach internetowych pakiety markerowe są biznesem i chwytem marketingowym. Zdecydowanie nie polecam takiej profilaktyki.