Czy powinnam wykonać scyntygrafię lub badanie PET-CT?

Witam, jestem po jednej operacji usunięcia tarczycy z powodu podejrzenia raka, strumektomia totalna prawego płata i subtotalna lewego. Po wyniku histopatologicznym stwierdzono raka brodawkowatego tarczycy pt1 o średnicy 19mm. Przed operacją leczyłam się na Gravesa. Dodam że mam 24 lata. Obecnie jestem miesiąc po operacji. Z wyników wynika że guzek dość szybko się powiększał. Nie wiem jakie działania powinnam podjąć? Zaleca mi się reoperacje, niestety lekarze nie są do końca pewni. Czy powinnam wykonać scyntygrafie lub badanie PET-CT ? Czy są jakieś inne zalecane badania w celu uzyskania informacji na temat obecności komórek rakowych w węzłach chłonnych lub innych tkankach ? Czy terapia radiojodem jest wykluczona ze względu na obecność miąższu tarczycy w lewym płacie ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do onkologa i kierowac jego zaleceniami sadze ze bardziej pet