Czy powinnam wykonać test ciążowy?

Witam! Wcześniej pisałam o plamieniach po przyklejeniu trzeciego plastra antykoncepcyjnego. Wydaje mi się jednak, że źle się wyraziłam. To były raczej ciemnobrązowe skrzepy i upławy, chociaż plamienie też. Od niedzieli mam okres, jednak wygląda na to, że dziś chyba się skończy. Czy powinnam w takim wypadku wykonać test ciążowy? Proszę o pomoc. Pozdrawiam, maus.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W każdym przypadku, kiedy pojawiają się tego typu wątpliwości, należy wykonać test ciążowy. Szczególnie, jeśli stosuje Pani antykoncepcję hormonalną. W razie wyniku pozytywnego, należy bowiem natychmiast ją odstawić (w tym przypadku - nie rozpoczynać kolejnego opakowania plastrów).

Pozdrawiam serdecznie!