Czy powinnam zamieszkać z moim chłopakiem?

Witam, jestem w 3 letnim związku, mam 2dzieci (bliźniaki). Ostatni miesiąc nie byłam ze swoim chłopakiem nie było żadnego kontaktu myślałam że to koniec. Nie dawno on się odezwał i chce mieszkać razem. Nie wiem co o tym myśleć gdyż będąc z nim on nigdy nie miał siły i chęci na nic co było związane ze mną , ciągle był zły a teraz uważa ze damy sobie rade ze już dawno powinniśmy razem zamieszkać . Dodam że wcześniej były też kłótnie własnie o to że on nie chciał mieszkać a teraz tak nagle chce.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Skoro wcześniej chciałaś zamieszkać z chłopakiem, to myślę, że warto teraz zdecydować się na taki krok. Jesteście ze sobą trzy lata, macie dzieci - jeśli chcesz z nim być, to dajcie sobie szansę i zamieszkajcie razem.
Pozdrawiam

Podała Pani mało informacji. Nie wiem czy Pani chłopak jest ojcem bliźniaków, jakie ma do nich prawa? W jakim wieku są dzieci? Uważam, że nie powinna Pani podejmować pochopnych decyzji tym bardziej, że w waszym związku nie układało się prawidłowo. Musi Pani mieć na uwadze, że podjęcie nieprzemyślanej decyzji może negatywnie odbić się również na dzieciach. Proponuje przeprowadzenie poważnych rozmów z partnerem z ustaleniem zasad wspólnego życia. Musi również Pani wiedzieć czym kierował się partner przy podjęciu decyzji o zamieszkaniu razem. Bardzo istotna jest kwestia ustalenia roli partnera w stosunku do dzieci Jeśli przeprowadzenie takich rozmów jest dla was zbyt trudne proponuje wspólną wizytę u psychologa lub psychoterapeuty.

Witam :)
Trudno jest odpowiedzieć na Pani pytanie jednoznacznie. Z tego co Pani pisze, tworzycie związek, który jest na etapie uczenia się siebie wzajemnie. Nie można na podstawie tego co Pani pisze odpowiedzieć , skąd wynikały wątpliwości w partnerze. Może się bał? Może nie był gotowy ? a może tego zwyczajnie jeszcze nie chciał ? ..... . Nie świadczy to jednoznacznie o złej woli partnera. Najważniejsze jednak jest to , by przede wszystkim odpowiedziała Pani sobie samej na pytanie - czego teraz oczekuje, bez nacisków i sugestii. Nie zmuszać się do żadnej decyzji bez przekonania o jej słuszności i rozmawiajcie ze sobą szczerze o swoich obawach i potrzebach. . Warto również w takich sytuacjach poprosić o pomoc fachowca, który przyjrzy się waszym relacjom i podpowie jak poszukać rozwiązań. ... Pozdrawiam Marzena Zięba :)