Czy powinnam zaprzestać brania tych tabletek?

Dzień dobry, mam 18 lat, rozpoczęłam 7 dni temu branie tabletek antykoncepcyjnych Vibin mini, czułam się całkiem dobrze, tylko miałam czasem spadek samopoczucia i bardzo rzadko, tylko rano, lekkie mdłości, dzisiaj jednak wypiłam kawę ok. 12h a ostatni raz jadłam o 8h i od razu się okropnie poczułam, dostałam mdłości, oraz słabo mi sie zrobiło. Stosunek się odbył przy 6 tabletce z zabezpieczeniem, jednak bez gumki odbywał się petting oraz dotykanie pochwy, czyli odbyła styczność pochwy z preejakulatem. Czy powinnam zaprzestać brania tabletek? Czy jak zaprzestam jest możliwość zajścia w ciążę? Dodam, że za kilka dni mam lot samolotem i martwię się, że jest to spowodowane jakimiś zmianami ciśnienia.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować się z ginekologiem i skonsultować z nim swoje objawy i ew wtedy odstawić tabletki.