Czy powinnam zawalczyć o nasz związek?

Jestem z związku małżeńskim 11lat i mąż oświadczył że już mnie nie kocha chce rozwodu bo od roku się męczy ze mną w tym związku. Ja nadal kocham męża i tu moje pytanie jak namówić go na terapie kiedy on twierdzi że nie widzi sensu naszego związku. Mamy dwoje dzieci które mówi że nie da skrzywdzić ale nalega na rozwód. W ogóle to podejrzewam u męża depresje bo w każdej rozmowie kiedy mówię że można było coś zrobić inaczej on odbiera że go krytykuje. Pracuje po 10-15 godzin na dobę pod dużym obciążeniem psychicznym.

Witam, Pani mąż nalega na rozwód, a Pani chce spróbować odzyskać męża, uratować związek. Długo Państwo są razem, mają dwójkę dzieci. Proszę skorzystać na początek z konsultacji psychologicznej, indywidualnej aby zastanowić się nad możliwościami wpływu na sytuację.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka

Dzień dobry
Bardzo możliwe, że Pani mąż ma depresje z przemęczenia. Może czuje się niepotrzebny dla Pani, albo że nie zasługuje na Panią. A może.... ktoś inny już jest w jego życiu.
Jeśli mąż nie chce psychoterapii wspólnej, to warto by podjęła Pani własną psychoterapię - widząc zmiany w Pani, być może mąż zmieni zdanie co do przyszłości związku.
A jeśli nie - to przynajmniej będzie Pani jakoś "łatwiej" przejść przez proces rozwodowy, tak trudny.
Może nie trzeba mówić mężowi, co można było zrobić inaczej, bo przeszłości nie zmienimy. Ale warto pytać męża, czy jest coś, co możecie Państwo teraz zmienić, by dać Wam szansę. A jeśli nie widzi, to właśnie zgoda na jego dystans, nie "śledzenie" go może okazać się słysznym wyborem. Może Pani mąż potrzebuje większej przestrzeni dla siebie, by skupić się na sobie, na pracy.
Pozdrawiam
https://www.facebook.com/psychoterapiapary
https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiagrupy