Czy powinnam zerwać relacje z mężczyzną?

Od ponad 7 miesięcy spotykam się z pewnym mężczyzna. Był on w związku bez zobowiązań. Wiedziałam o tym i chciałam tylko przyjaźni . Jednak z czasem zaczęło się to zmieniać z miesiąca na miesiąc czułam do niego coś więcej. W momencie w którym zrobiło się między nami na prawdę gorąco on nagle zniknął przestał się odzywać. Kompletnie mnie olał po czy po tygodniu przyjechał jakgdyby nigdy nic pogadać. Powiedział ze zaczyna z swoją dziewczyna z która ma sex bez zobowiązań poważny wziazek. Pokazałam ze mam kompletnie to gdzieś... ale nie milam. Wróciłam do domu i się rozpłakałam napisałam mu wszystko to co czuje. Urwalam z nim kontakt. Przez czas w którym z nim nie rozmawiałam spotykałam się z jego bratem i chyba tak na prawdę chciałam sie pocieszyć i przespałam się z jego bratem. Gdy on się o tym dowiedział mimo tego ze od początku dał mi do zrozumienia ze nic z mną nie chce , był okropnie wściekły na mnie. Powiedział ze wyobrażał sobie nasz związek . Rozmawialiśmy około 3 godzin . Na samym końcu naszej rozmowy przytrzymał moja twarz spojrzał mi w oczy i powiedział „złamałaś mi serce „ po czym mnie pocałował. Nie rozumiem całej tej sytuacji. Bo mówi ze chce się z mną przyjaźnić bo tęskni ale nie wie jak to będzie skoro spałam z jego bratem . Dlaczego sytuacja z bratem ma wpłyną na nasza przyjaźń? I czy powinnam się z nim przyjaźnić ? Bardzo za nim tęsknie ... Zaczynam się zastanawiać czy sama sobie nie wmawiam miłości . Nie rozumiem siebie . Jest dla mnie wyjątkowy i nie chce go tracić ale boje się ze jeden się z nim przyjaźnicie tylko po to aby może kiedyś byśmy byli razem.

Ważne, by najpierw rozeznała Pani swoje uczucia. Partner deklaruje, że oczekuje od Pani przyjaźni i wierności (bez zobowiązań z jego strony)- pytanie czy Pani jest na to gotowa i czy podobna relacja przyniesie Pani więcej satysfakcji czy cierpienia na dłuższą metę? Obecnie przeżywa Pani brak i tęsknotę i to może być motywacją do utrzymywania przyjaźni, jednakże może także powodować "utknięcie" w nierokującym na spełnienie (związek) uczuciu i blokować otworzenie się na inną relację. Zachęcam do przemyślenia. Szczególnie, że czasem mniej cierpienia powoduje odsunięcie się z nierokującej relacji niż trwanie w zawieszeniu i frustracji długi czas.