Czy powinnam zgłosić się do specjalisty w przypadku stanów lękowych?

Witam, w skrócie. W zeszłym roku w marcu przeżyłam coś okropnego, czułam się jakbym miała zaraz umrzeć, zadzwoniłam po pogotowie, kiedy było już na miejscu stwierdzili że mam stany lękowe. Atak paniki był tak silny i niespodziewany, że naprawdę nie wiedziałam co dzieje się z moim ciałem. Dostałam silne leki uspokajające i spalam jak dziecko. Kiedy dowiedziałam się co to było, zaczelam zagłębiać się w tym temacie, czytałam różne wypowiedzi na forum, oglądałam filmiki na YT, kupiłam książkę. Od tamtej pory przechodzę te stany zupełnie lepiej, niz za pierwszym razem kiedy to się stało, staram sama wewnetnie uspokoić się , skupić myśli na czymś innym, przeważnie pomaga, ale wciaz do końca nie przeszło, czasem odczuwam niepokój, jestem strasznie przewrażliwiona, co utrudnia mi funkcjonowanie,bo prawda jest taka że jednak gdzieś to tam w głowie siedzi, chciałabym aby to się skończyło na zawsze, nigdy dotąd nie byłam u zadnego psychologa,czy psychiatry, wystarczyło mi otawcie się na bliskie osoby i opowiadanie o tym co mnie nurtuje, chcialam poradzić sobie z tym sama, ale ciągły niepokój, obawa przed lekiem, może faktycznie dobrze byłoby zgłosić się do kogoś o pomoc, kogoś kto zna się na rzeczy, najważniejszy jest komfort psychiczny także proszę o opinię ☺

Witam Panią, nie napisała Pani co spowodowało tą ogromną panikę którą Pani przeżyła. Ale na pewno jest rozsądne, aby zgłosić się jak najszybciej do psychoterapeuty. Można w przychodni (długo się czeka na wizytę) lub można prywatnie. W Pani przypadku proponowałabym jak najszybszy kontakt z psychologiem. Dobrze jest wybrać starszą osobę, która ma więcej doświadczenia i wtedy popracować nad swoim problemem pod jej kierunkiem. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl